Капітан Київ
ЕКСКУРСІя


Таємниці місцевості Бабин Яр та нові меморіальні об'єкти

українською
2 години
350 грн
Це екскурсія — у майбутнє. Шлях цивілізації через біль, іншого немає. Інноваційне мистецтво майбутнього — заради того, щоб більше ніколи.

Бабин Яр був прадавньою перлиною у ландшафтному намисті Києва. Сліди пращурів і стоянки князівських дружин, дзвін струмків і монастирські дзвони, заміські дачі киян і кладовища різних конфесій. Та саме йому судилося стати страшним символом «Голокосту від куль» на території Східної Європи.

Роки окупації Києва 1941-1943 рр. В Бабиному Яру нацисти за два дні розстріляли майже усе цивільне єврейське населення Києва. Потім тут будуть розстрілювати ромів, українських націоналістів, радянських підпільників, військовополонених, пацієнтів психіатричної лікарні, священиків різних конфесій.

Через два десятиліття тут знову будуть гинути кияни — станеться «Куренівська трагедія». Та жахлива подія змінить ландшафт території та остаточно знищить докази злочинів нацистів у Бабиному Яру. Настане час злочину забуття — схили й дно яру заново спланують: парк відпочинку, житлові масиви, шосе, телевежа. Все це, здавалось, назавжди поховало і злочини, і біль цього самого інтернаціонального кладовища України. Але ми, люди, не маємо права ховати пам’ять.

Зараз тут створений Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр». На його території постали меморіальні об’єкти інноваційного музею майбутнього.

Під час екскурсії ми оглянемо нові меморіальні об’єкти та вшануємо всіх тих, чиї невинні душі навічно стали зірками в небі над Бабиним Яром.

Людям не те що позакладало вуха — людям позакладало душі

Ліна Костенко
екскурсія Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
Деталі екскурсії
Під час нашої прогулянки ми:
1
Зійдемо на дах станції метро «Дорогожичі», щоб зануритись в історію прадавньої київської місцевості.
2
Поговоримо про те, як нелюди визначали «зайвих людей».
3
Побачимо карту розстрілів, створену за допомогою сучасних технологій.
4
Пройдемо місцями розстрілів і дізнаємось про «камені спотикання».
5
Пригадаємо те, як намагалися приховати жахливі злочини.
6
Почуємо відповідь самого яру на людську забудькуватість — «Куренівську трагедію».
7
Вшануємо жертви Бабиного Яру та відвідаємо символічну синагогу «Місце для роздумів».
8
Оглянемо нові інноваційні меморіальні об’єкти — аудіовізуальну інсталяцію «Дзеркальне поле», серію інсталяцій «Погляд у минуле», інсталяцію «Кристалічна стіна плачу».
9
Будемо розгадувати символи, якими світове мистецтво розмовляє з нами та майбутнім. Тому що мистецтво, як і наша пам’ять, — вічні.

Заради того, щоб більше — ніколи.

Вартість та маршрут
350 грн

Повна вартість: 350 грн
Діти до 13 років — 300 грн, діти до 6 років — безкоштовно.
2 години

Тривалість екскурсії 2 години
МОВА

Екскурсія проводиться українською мовою.
ДЕ?

Пам'ятник дітям, на початку алеї. Вихід до парку з метро «Дорогожичі», вул. Юрія Іллєнка, 54.
Проводить екскурсію
Тетяна Артеменко
Гід, яка глибоко закохана в Київ, його вулиці та історії, його величні пам'ятки та найдрібніші деталі на фасадах будинків, у плескіт хвиль Дніпра та звуки дзвонів Володимирського собору, у його кручі та пагорби та солодкий запах весняних парків.

На свої екскурсіях Тетяна щедро повіряє ці нескінченні київські скарби киянам і гостям міста. Вважає, що Київ неможливо не любити – він зачаровує і залишається з нами назавжди: звуками, відображенням, пахощами, відчуттям, пам'яттю.
Місце зустрічі
Пам'ятник дітям, на початку алеї. Вихід до парку з метро «Дорогожичі», вул. Юрія Іллєнка, 54.

Завершення
Дзеркальне поле, вул. Юрія Іллєнка, 46А.
Про нас пишуть

    Всі екскурсії

      Екскурсія меморіальним парком