Київські сторінки історії одного з найвидатніших митців ХХ століття.
Казимир Малевич є одним з найвідоміших художників світу і одним із найбільших реформаторів мистецтва, засновником радикального напрямку — супрематизму, що відкрив шлях у повну безпредметність абстрактного живопису. Він вважав, що художник повинен творити власну реальність, а не копіювати зовнішній світ.
Саме його «Чорний квадрат» дослідники називають другою за впізнаваністю і славою картиною після «Мони Лізи» Леонардо да Вінчі. Цей твір розділив історію мистецтва на «до» і «після», а ідеї художника мали революційний вплив на подальший розвиток візуального мистецтва, архітектури та дизайну.
Для Малевича Київ був не лише місцем народження, а і місцем становлення, спершу як професійного художника, а пізніше, — як теоретика нового мистецтва, коли він викладав у Київському художньому інституті.
Ми пройдемо від Кафедрального собору Святого Олександра на Костьольній, де охрестили майбутнього митця, повз будівлю, в якій він отримав перші професійні уроки малювання від Миколи Пимоненка, до художньої галереї на Терещенківській, в якій відбулася остання прижиттєва виставка художника.
За час прогулянки ми відкриємо таємниці життя і творчості «Казимира Великого», як він сам себе іронічно називав, та відчуємо дух епохи, в якій народжувалося нове бачення світу.