Храм з багатою історією, неймовірні розписи та їх потаємний київський символізм. З підйомом на хори.
Для Києва Володимирський собор означає не менше, ніж знамениті собор Паризької Богоматері для Парижу чи Саграда Фамілія для Барселони, адже його мистецька та історична цінність беззаперечні. «Храм, єдиний по щирості релігійного почуття, по багатству художнього задуму та виконання» — писали про нього сучасники.
Кожен, хто вперше входить під склепіння Володимирського собору, залишається назавжди зачарованим дивом його внутрішнього оздоблення. Від унікального образу Богородиці з дитям, що простягає руки світові, дива собору лише починаються. Це і розписи на біблійні, вітхозавітні та історичні сюжети, і уквітчані неповторні орнаменти, і витончені деталі та різьблення.
Від самої ідеї про його побудову до освячення пройшло 44 роки, з них 14 років тривали роботи над внутрішнім оздобленням, і лише в 1896 храм було відкрито.
Розписи собору створені великою плеядою видатних художників різних країн та віросповідань, — Вільгельмом Котарбінським, Павлом та Олександром Свєдомськими, Михайлом Нестеровим, Віктором Васнецовим, Іваном Їжакевичем, Миколою Пимоненком, Михайлом Врубелем, Миколою Мурашком та учнями його Київської рисувальної школи, — разом працювало близько 100 митців.
Його творці та символізм, який вони заклали в свої роботи — головне диво собору і ми запрошуємо вас в цей неповторний світ, щоб розгадати його таємниці та відкрити для себе символічний та візуальний зв'язок собору з Києвом.
Ми матимемо унікальну можливість відвідати другий поверху собору — його хори, оглянути розписи, прихованих від звичайних відвідувачів та побачити інтер’єр собору з висоти.
Тепла екскурсія, проходить в приміщенні.