Капітан Київ
екскурсія
24 листопада, неділя – 14:00

Софія чудотворна

українською
2,5 години
600 грн
Вхідний квиток до Софіївського собору включено у вартість (для пенсіонерів знижка 50 грн).
Якщо вас цікавить готична естетика Вікторіанської епохи, стімпанк та не лякають історії про нічні кошмари, вирізання змій з чрева людини, вбивства і покуту, ця екскурсія для вас. Бо частіше за все зворотній бік чуда — це гріх. Але сила віри і любові долає будь-яку пітьму!

Коли на хорах Софійського собору залунав дитячий плач, люди не повірили своїм вухам. Біля ікони Святого Миколая, з якої стікала вода, лежало немовля у промоклих пелюшках — дитя, яке втонуло у Дніпрі. Це сталося у XI столітті. Так розпочалася історія чудес у Софії Київській – історія СОФІЇ ЧУДОТВОРНОЇ.

Коли у підземному склепі Софійського собору археологи віднайшли череп і кістки Київського митрополита-чудотворця Рафаїла (1676 – 1747), вчені не могли повірити своїм очам. За документами, останки Святителя мали бути спалені у радянську добу. Віднайдення його мощей сталося буквально «вчора». Так продовжується історія СОФІЇ ЧУДОТВОРНОЇ тут і зараз.

Софійський собор — це не тільки про історію нашої державності, культуру, мистецтво, князів та гетьманів. Софійський собор — це історія про людські страждання та біль, віру, надію і … чудеса — чудеса, які ставалися у найнесподіваніших, прихованих від сторонніх очей місцях храму, які оминають традиційні екскурсії.
Чудо не суперечить природі — воно протиставляється тому, що нам відомо про її закони.

Святий Августин
Пориньте у захоплюючий світ історії
Деталі екскурсії
Ми побуваємо в Софійському соборі та Будинку митрополита, що входять до списку Світової спадщини ЮНЕСКО
1
На власні очі побачимо митрополита-чудотворця Рафаїла із золотою правицею та дізнаємося, чому він має сприйматися як небесний патрон українських поетів.
2
Відвідаємо старовинний палац Святителя Рафаїла, у підземеллях якого поговоримо про його гастрономічні вподобання та несподіваний образ земного життя.
3
Побачимо священні реліквії, віднайдені радянськими археологами під час розкриття гробниць Софійського собору у Сталінську добу.
4
Дізнаємось, за які гріхи ченців саджали на ланцюг у підземеллях Софійського монастиря.
5
Буквально побачимо сни Святих у розписах Софійського собору, а також поговоримо про «містичні сни» богомольців, які шукали їхньої чудесної допомоги.
6
Розшукаємо сліди втрачених чудотворних ікон Софійського собору і віднайдемо збережені, але забуті – приховані під столітніми «завісами» людського забуття.
7
Познайомимося з архітектурою і символікою Софійського собору.
8
Побачимо на стінах собору надряпані молитви киян тисячолітньої давнини, що полум'ям їхньої віри перетворювалися на витончену поезію.
9
Побуваємо та території пам'яток, включених до списку Світової спадщини людства ЮНЕСКО.
Софійський собор
Софійський собор — християнський собор в центрі Києва, пам'ятка української архітектури та монументального живопису другого десятиріччя ХІ ст. (1011-1018), одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі

Храм був основним релігійним, політичним та культурним центром. Під куполами Софійського собору відбувалися величні інавгурації князів, святі собори, прийоми послів та укладення політичних угод. У соборі зберігалися літописи, там була створена перша відома бібліотека на теренах Русі. Софія зберігає чудову давню архітектуру і найповніший у світі ансамбль оригінальних мозаїк і фресок ХІ ст. – 260 кв. м мозаїк і 3000 кв. м фресок.

Завітавши у Софійський собор ви отримаєте можливість доторкнутися до багатовікової історії, пам'яті тисячоліть, побачити унікальний архітектурний ансамбль, який внесено до списку ЮНЕСКО.

Будинок митрополита
Від початку заснування Софійського собору (у першій половині ХІ ст.) поруч із ним знаходилася митрополича резиденція з найдавнішою бібліотекою і скрипторієм — майстернею, де перекладали й переписували книги «від грек на слов'янське письмо».

Упродовж двохсот років Києво-Софійський митрополичий будинок слугував резиденцією митрополитів Київських і Галицьких, які проживали в ньому постійно або тимчасово.Тут проводилися урочисті прийоми, під час яких архіпастир зустрічався з вищими сановниками світської влади та іншими високими гостями, а також тут були особисті покої Владики (робочий кабінет, вітальня, їдальня, спальня та інші), функціонувала домова церква.

Під час візити до Будинку Митрополита ми почуємо про його історію та про визначні події, які в ньому відбувалися.
Вартість та маршрут
600 грн

Повна вартість: 600 грн
Діти до 13 років — 550 грн, діти до 6 років — безкоштовно.

Вхідний квиток до Софіївського собору включено у вартість. Для пенсіонерів знижка 50 грн (потрібен документ).
2,5 години

Тривалість екскурсії 2,5 години.
МОВА

Проводиться українською мовою
ДЕ?

Зустрічаємося на Софійській площі, біля дзвіниці Софійського собору.
Проводить екскурсію
Ігор Нетудихаткін
Український історик, завідувач відділу «Софійський музей» Національного заповідника «Софія Київська», кандидат історичних наук, колишній завідувач завідувач музею «Андріївська церква.

Автор понад 50 наукових публікацій та 4 монографій з тематики києвознавства. Дослідник історії української кухні та її палкий шанувальник. Співавтор спецпроекту ТСН – серіалу «Втрачений смак» (2021).
Місце зустрічі
Софійська площа, біля входу до Софії Київської

Завершення
Софійський собор
Про нас пишуть

    Всі екскурсії

      ЗАПРОШУЄМО на екскурсію, що захоплює з першого слова