Капітан Київ
екскурсія

Софійська колядка

українською
2 години
600 грн
Вхідний квиток до Софіївського собору включено у вартість (для пенсіонерів знижка 50 грн).
Мелодія справжнього українського Різдва, яка торкнеться кожної душі…

Запрошуємо вас відвідати Софію Київську, де ми поринемо у святкову атмосферу, почувши одну з найдавніших українських колядок, яка була написана 400 років тому — у добу Київського митрополита Петра Могили.

Софіївська колядка — це містична історія створення світу, спорудження Софійського собору зі світового дерева та оповідь про страшну війну – страшну, але переможну для Києва та нашого народу. Роками її мелодія вважалася втраченою, але нещодавно вона була дивом віднайдена і через століття повертається до Софії Київської.

Наша екскурсія — це подорож у київське барокове Різдво, де ми зазирнемо у підземелля Митрополичого палацу, познайомимося з архітектурою і символікою Софійського собору та розгадаємо таємниці української різдвяної мелодії.
«Ой, підіте ж ви, ремісничейки
А зітніте ж ви кедрове древо,
Збудуйте з нього Святу Софію,
Святу Софію в святім Києві»

Софійська колядка, XVII ст.
Пориньте у захоплюючий світ історії
Деталі екскурсії
Ми побуваємо в Софійському соборі та Будинку митрополита, що входять до списку Світової спадщини ЮНЕСКО
1
Дізнаємося, як святкували Різдво Київські митрополити – «господарі» Софійського монастиря часів написання «Софійської колядки».
2
Відвідаємо підземелля Митрополичого палацу, аби розгадати загадку «різдвяного дару» – головного монастирського подарунку часів Гетьманщини.
3
Почуємо голос людей, які багатьма поколіннями, століттями зберігали мелодію «Софійської колядки» за сотні кілометрів від Києва.
4
Познайомимося з архітектурою і числовою символікою Софійського собору, які оспівані у «Софійській колядці».
5
«Торкнемося» елементів внутрішнього убранства Святої Софії, що були споруджені в храмі першими слухачами «Софійської колядки», та спробуємо відшукати сліди її анонімного автора.
6
Почуємо звучання легендарного твору в Софійському соборі.
7
Поговоримо про забуте, київське барокове Різдво. Різдво без Вакули, стрибаючих до рота галушок і «черевичків» від російської імператриці.
8
З'ясуємо, чому справжні велети українського духу (Іван Франко, Михайло Драгоманов, Михайло Грушевський) сперечалися і дискутували з приводу «Софійської колядки», але були одностайні в одному – вона є унікальною.
9
Побуваємо та території пам'яток, включених до списку Світової спадщини людства ЮНЕСКО.
Софійський собор
Софійський собор — християнський собор в центрі Києва, пам'ятка української архітектури та монументального живопису другого десятиріччя ХІ ст. (1011-1018), одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі

Храм був основним релігійним, політичним та культурним центром. Під куполами Софійського собору відбувалися величні інавгурації князів, святі собори, прийоми послів та укладення політичних угод. У соборі зберігалися літописи, там була створена перша відома бібліотека на теренах Русі. Софія зберігає чудову давню архітектуру і найповніший у світі ансамбль оригінальних мозаїк і фресок ХІ ст. – 260 кв. м мозаїк і 3000 кв. м фресок.

Завітавши у Софійський собор ви отримаєте можливість доторкнутися до багатовікової історії, пам'яті тисячоліть, побачити унікальний архітектурний ансамбль, який внесено до списку ЮНЕСКО.

Будинок митрополита
Від початку заснування Софійського собору (у першій половині ХІ ст.) поруч із ним знаходилася митрополича резиденція з найдавнішою бібліотекою і скрипторієм — майстернею, де перекладали й переписували книги «від грек на слов'янське письмо».

Упродовж двохсот років Києво-Софійський митрополичий будинок слугував резиденцією митрополитів Київських і Галицьких, які проживали в ньому постійно або тимчасово.Тут проводилися урочисті прийоми, під час яких архіпастир зустрічався з вищими сановниками світської влади та іншими високими гостями, а також тут були особисті покої Владики (робочий кабінет, вітальня, їдальня, спальня та інші), функціонувала домова церква.

Під час візити до Будинку Митрополита ми почуємо про його історію та про визначні події, які в ньому відбувалися.
Вартість та маршрут
600 грн

Повна вартість: 600 грн
Діти до 13 років — 550 грн, діти до 6 років — безкоштовно.

Вхідний квиток до Софіївського собору включено у вартість. Для пенсіонерів знижка 50 грн (потрібен документ).
2 години

Тривалість екскурсії 1,5-2 години.
МОВА

Проводиться українською мовою
ДЕ?

Зустрічаємося на Софійській площі, біля дзвіниці Софійського собору.
Проводить екскурсію
Ігор Нетудихаткін
Український історик, завідувач відділу «Софійський музей» Національного заповідника «Софія Київська», кандидат історичних наук, колишній завідувач завідувач музею «Андріївська церква.

Автор понад 50 наукових публікацій та 4 монографій з тематики києвознавства. Дослідник історії української кухні та її палкий шанувальник. Співавтор спецпроекту ТСН – серіалу «Втрачений смак» (2021).
Місце зустрічі
Софійська площа, біля входу до Софії Київської

Завершення
Софійський собор
Про нас пишуть

    Всі екскурсії

      ЗАПРОШУЄМО на екскурсію, що захоплює з першого слова