Капітан Київ
Лекція Михайла Кальницького

Злети та падіння київських зодчих

жива зустріч
2 години
500 грн
Ім'я Михайла Кальницького добре відоме всім, хто цікавиться історією Києва — києвознавець, історик, літератор, журналіст. Член редколегії та автор значної кількості статей тому «Київ» «Зводу пам'яток історії та культури України». Автор понад 2000 журнальних та газетних матеріалів, автор та співавтор більше, ніж 30 книг з історії Києва.

На лекції ми поговоримо про карколомні зміни в долях відомих відомих київських архітекторів та забудовників ХІХ – початку ХХ ст., про їхні досягнення та прикрі поразки.

Завдяки їх праці з’явилися знакові для нашого міста будівлі: Володимирський собор та Анатомічний театр, Будинок Підгорського на Ярославовім Валу та Центральні торгові лазні на Малій Житомирській, неймовірної краси Будинок Майкапар на Лютеранській та Будинок Септера на Бульварно-Кудрявській, Лук'янівський народний дім та Будинок Сніжка на Площі Українських Героїв, найстаріший пам’ятник нашого міста — Колона Магдебурзького права та багато інших споруд.

Імена цих архітекторів багато скажуть поціновувачам київської старовини: академік архітектури Олександр Береті, один з провідних майстрів київського модерну Мартин Клуг, автори беззаперечно одних з найкрасивіших київських будівель Михайло Артинов та Микола Добачевський, Олексій Елдезін та Гаврило Позняков.

Та що було зворотною стороною їх успіху, які таємниці ховаються за фасадами старовинних будівель? Ми дізнаємося про їх злети та падіння та відкриємо ще одну з сторінок історії Києва!
Карколомні зміни в долях відомих зодчих Києва, їхні досягнення та прикрі поразки.
не пропустіть можливість почути унікальні історії
Деталі лекції
Поговоримо про відомих архітекторів та забудовників
1
Олексій Елдезін – губернський архітектор, ймовірний автор Колони Магдебурзького права. Був засуджений через вчинене ним вбивство з необережності.
2
Олександр Беретті – академік архітектури, автор корпусу Першої гімназії та інших визначних будівель. Зазнав професійної невдачі під час будівництва Володимирського собору.
3
Михайло Артинов – цивільний інженер, автор «Малої опери» на Лук’янівці. Втратив довіру замовників через випадкову участь у шахрайській схемі.
4
Микола Добачевський – «іноземний інженер», автор будинку-замку на Ярославовому Валу, 1. Через інтриги був позбавлений вигідних замовлень, після чого покотився похилою площиною та перетворився на маргінала і злочинця.
5
Мартин Клуг – технік-будівельник, один з провідних майстрів київського модерну. Розорився, намагаючись стати домовласником.
6
Гаврило Позняков – цивільний інженер, автор низки прибуткових будинків, був міським діячем. Неодноразово потрапляв у скандальні ситуації.
Місце та час
500 грн

Вартість участі: 500 грн

Офлайн-зустріч. У кожного буде можливість поставити запитання спікеру.
19 лютого 18:00

19 лютого, середа 18:00

Тривалість лекції: 2 години.
Лектор

Михайло Кальницький
Дослідник київської старовини, літератор та пам'яткоохоронець, автор численних книжок і публікацій з історії Києва.
Локація

Кав’ярня-клуб «Купідон»,
вул. Євгена Чикаленка, 1-3,
спуститися по сходах на -1 поверх.

Подивитися на карті


Проводить лекцію
Михайло Кальницький
Відомий києвознавець, історик, літератор, журналіст, член комісії з питань найменувань та пам'ятних знаків Київської міської державної адміністрації.

Входить до складу Головної ради Українського товариства охорони пам'яток історії та культури,почесний доктор Науково-дослідного інституту теорії та історії архітектури і містобудування, почесний та пожиттевий член громадської організації «Гiльдiя гідів».

Займається вивченням та охороною культурної спадщини Києва та України. Член редколегії та автор значної кількості статей тому «Київ» «Зводу пам'яток історії та культури України».

Автор понад 2000 журнальних та газетних матеріалів. Автор та співавтор більше, ніж 30 книг з історії Києва.

Facebook.com/mik.kiev
Кав’ярня-клуб «Купідон»,
вул. Євгена Чикаленка, 1-3,
спуститися по сходах на -1 поверх.

Не пропустіть можливість почути унікальні історії!