Капітан Київ
Спецпроект до Дня Києва

Рухайся своїм Києвом

10 автомобільних маршрутів містом
про проект
Мальовничість столиці зустрічаєш всюди. Проїжджаючи лівим берегом можна побачити, як місто височить на дніпровських кручах, немов ширяючи у небі, а їдучи центральними вулицями ви відчуваєте плин століть у старій і модерній архітектурі та вічну молодість Києва у зелені його парків.

Цього разу ми пропонуємо вам побачити Київ з іншого ракурсу — з вікна автомобіля. Відчуйте вайб столиці, проїжджаючи її найкрасивіші місця.

До Дня Києва агенція «Капітан Київ» разом з онлайн-сервісом виклику авто Uklon створила 10 автомобільних маршрутів столицею, де ваші ноги відпочинуть, а очі зможуть побачити неймовірну красу нашого міста. Все це відбуватиметься з вікна автомобіля і ви відкриєте для себе Київ по-новому. Влаштовуйтесь зручніше, подорож розпочинається!

Середня вартість поїздки в Uklon по кожному із маршрутів становить 150-250 гривень.

Завантажити застосунок Uklon можна буде на мобільні пристрої на базі iOS та Android.
Хрещатик та Володимирський узвіз
Від Бессарабського ринку до Поштової площі
Проїхатися освітленою вечірніми вогнями головною вулицею міста, побачити юрби людей під каштановою зеленню бульвару. Від найстарішого ринку та старої частини Хрещатика через гармонійний архітектурний ансамбль до Монументу Незалежності на Майдані і Європейської площі, де на пагорбах височить Арка свободи, повз Філармонію вниз Володимирським узвозом, побачити як розкривається панорама Дніпра та Подолу.
Бессарабський ринок
Побачити Бессарабський ринок — візитівку Києва з 1912 року. Побудований за кошти мецената Лазаря Бродського, у якому вперше в місті з'явилися холодильники.
Бульвар на Хрещатику
Проїхати вздовж зелених каштанових алей як сивовусий Павло Зібров, у 1994 році на кабріолеті, в кліпі на пісню «Хрещатик».
Будинок із зіркою
Побачити Будинок з зіркою, на вул. Хрещатик, 25. Побудований у 1954 році, він був найвищою спорудою Києва, і тримав позицію до 1981 року. До слова, у цьому будинку проживає Андрій Данилко — артист з зіркою на голові
Майдан Незалежності
Помилуватися монументом Незалежності, який був побудований у 2001 році. Оранта з гілкою калини в руках на монументі з білого мармуру стоїть на місці, де відбулися три українські революції.
Арка свободи Українського народу
Роздивитися, імітовану митцями, тріщину на Арці Свободи, під якою раніше стояли два гранітні пролетарі, але минулого року вони трохи «втратили голову».
Володимирський узвіз
Проїхавши попід Скляним мостом побачити, як розкривається панорама Дніпра та Подолу.
Бульвар Тараса Шевченка та Берестейський проспект
Стрімко пролетіти від центру міста до Шулявки
Проїхатися по найдовшій в Україні тополиній алеї і побачити, в її найвищій точці, як вигин проспекту створює оптичну ілюзію «дороги в небо». Побачити музей Шевченка та Університет, Володимирський собор, оранжереї Ботанічного саду Фоміна з 205-річною пальмою, і далі проспектом — Політех, Зоопарк, кіностудія Довженка з найбільшим в Європі знімальним павільйоном.
Тополина алея
Проїхатися найдовшою тополиною алеєю, яка мала бути каштановою, але чиновникам у 19 столітті щось не сподобалося і каштани викорчували за ніч.
Університет
Побачити червоний корпус Університету ім. Шевченка, який за легендою почервонів через поведінку своїх студентів. Побудований за проєктом Вікентія Беретті, перших студентів зустрів уже у 1843 році. І зараз є домівкою науки, молоді та нестримної енергії.
Володимирський собор
Помилуватися Володимирським собором, будівництво якого розпочалося 1862 року і тривало майже 40 років. Поєднання блакитних куполів та жовтих стін гармонійно грає у зелені каштанів.
КПІ
За зеленню парку побачити корпуси суперника Київського університету — Київського політеху, альма-матір українських авіаконструкторів, який нагадує Хогвартс.
Київський зоопарк
Привітатися з жирафом на вході до Київського зоопарку, який заснований ще у 1909 році.
Кіностудія імені Довженко
Побачити кіностудію Довженка, де було створено фільм «Тіні забутих предків» та багато українських кіношедеврів.
Володимирська вулиця
Від парку Шевченка до Андріївської церкви, містом сучасним та древнім
Проїхати від парку Шевченка та міста сучасного до Києва древнього, часів Володимира та Ярослава. Вздовж Університету та Оперного театру до стародавніх Золотих воріт, скверу зі старим фонтаном Термена та Софіївської площі, перетнути «вісь тисячоліть» між Софійським та Михайлівським соборами і далі, вже найстарішою вулицею Києва до справжньої перлини, Андріївської церкви.
Національна опера України
Побачити Національну оперу України, перший сезон якої стартував у 1867 році. Будівля нагадує величезну черепаху, яку оберігають духи — покровительки театру — оголені жінки з крилами парять над головним входом в оперу.
Золоті ворота
Подивитися на головну браму стародавнього Києва — Золоті Ворота, побудовані ще на початку 11 століття. У часи Київської Русі через них проїжджали найвищі чини та заходило до міста сонце, за уявленням русинів.
Софійський собор
Помилуватися Софійським собором, що внесений до Списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.
Михайлівський собор
Побачити подібний до небесної блакиті Михайлівський собор, історія якого сягає часів Київської Русі.
Андріївська церква
Побачити Андріївську церкву — перлину Подолу, яка відкрила свої двері у 1753 році на місці, звідки почався літописний Київ.
Петрівська алея та Паркова дорога
Від Європейської площі до Дніпра зеленим парком
Побачити, як височить Міст Закоханих над Петрівською алеєю, проїхати від Європейської площі та стадіону «Динамо» на Паркову дорогу, щоб на хвилину відчути себе в гущавині лісу і далі повз мальовничу Аскольдову могилу до схилу Дніпра.
Парковий міст
Подивитися на Міст Закоханих, він же Чортів або Малий Патона. Побудований у 1920 році, Євгеном Патоном, зараз він розмальований тисячами освідчень в коханні і замками з іменами закоханих.
Петрівська алея
Проїхати Петрівською алеєю — дорогою, яка у прямому сенсі була прорубана в Печерському пагорбі на початку 20 ст. задля розваг: катання на екіпажах та авто.
Стадіон «Динамо»
Привітатися з Валерієм Лобановським — легендарним тренером, який поважно сидить біля стадіону «Динамо», зустрічаючи всіх на постаменті з величезного мяча.
Аскольдова могила
Побачити Аскольдову могилу, де за легендами поховано князя Аскольда ще у 9 ст. На початку 20 ст. там містився престижний некрополь, де були поховані відомі українські митці, науковці, герої Крут. Він був знищений за радянські часи.
Вулиці Євгена Чикаленка та Бориса Грінченка
Затишними вуличками від площі Українських Героїв до Майдану Незалежності
Найзатишніша вулиця Києва з майже повністю збереженою старою забудовою. Проїхати повз красиві прибуткові будинки кінця 19 – поч. 20 століття, готель «Прем'єр-палас» та театр імені Лесі Українки до арки, прорізаної крізь будинок та до єдиної збереженої частини оборонного валу часів князя Ярослава Мудрого на вулиці Бориса Грінченка.
Прибуткові будинки
Побачити прибутковий будинок Баксанта (Чикаленка, 21), побудований у 1912 році з листям каштану на консолі.
Готель «Прем'єр-палас»
Побачити готель «Прем'єр-палас» з більше ніж 100-річною історією. Будівля у стилі модерн, за стінами якої заховані таємниці світових знаменитостей.
Театр ім. Лесі Українки
Театр ім. Лесі Українки був центром культурного життя столиці ще у ті часи, коли ані Театральної, ані метро взагалі у Києві не було, — він працює з 1891 року. І зараз там вирує театральне життя столиці.
Будинок Метробуду»
Проїхати крізь арку, що колись була прорубана крізь будинок, прикрашену монументальними фігурами метробудівців.
Вал на вулиці Бориса Грінченка
Побачити єдину збережену частину оборонного валу міста часів князя Ярослава Мудрого та пагорб, де стояла перша у Києві телевежа
Старими вуличками навколо Майдану
Кружляти на авто затишними старими вуличками навколо Майдану Незалежності
Провулок Шевченка зі старою садибою де колись жив Кобзар, повз мальовничий підйом вулиці Малопідвальної і далі Михайлівським провулком перетнути всі вулиці, що променями розбігаються від Майдану, спуститися Михайлівською до Костьольної і піднятися до старовинного Олександрівського костелу щоб з крутої Трьохсвятительської побачити панораму Європейської площі.
Хата Кобзаря
Побачити будинок-музей Тараса Шевченка, де жив Кобзар до свого арешту. Раритет київської забудови першої половини XIX століття, побудований у 1835 році та зберігається донині.
Будинок на Костьольній, 7
Поглянути на вишуканий будинок Козеровського (номер 7) на Костьольній. На фасаді можна відшукати незвичайну скульптуру — трьох оголених атлантів, прикритих щитом.
Олександрівський костел
Побачити Олександрівський костел — перший католицький костел Києва. Будівництво головного та найстаршого римо-католицького храму тривало 25 років. Саме в цьому костелі хрестили Казимира Малевича.
Володимирська гірка
Проїхати повз парк «Володимирська гірка», де побачити обриси монумента Святого Володимира, який з постамента дивиться на Дніпро. У цьому парку на краєвиди Києва дивилися і Микола Гоголь, і Іван Нечуй-Левицький, лишивши про це рядки у своїх творах.
Набережна Дніпра
Від Поштової площі до моста Патона
Промчати Набережною від Поштової площі до моста Патона, милуючись панорамою Лівого берега, Трухановим островом та Парковим мостом, повз станцію метро «Дніпро» зі стрімкими фігурами над платформою до пам'ятника засновникам Києва, чий силует знайомий всім.
Поштова площа
Побачити Поштову площу, під час реставрації якої, у підземеллі знайшли цілу вулицю часів Київської Русі. Одна з найдавніших площ Києва. Археологічні дослідження виявили, що торговельні поселення були тут ще в 6 столітті.
Труханів острів
Потонути очима у зелені Труханового острову — частині суходолу посеред Дніпра, яка є заповідною територією для прогулянок та відпочинку.
Пішохідний міст
Помилуватися людьми, які неспішно прогулюються через Парковий пішохідний міст.
Метро «Дніпро»
Привітатися з монументальними фігурами чоловіка та жінки з голубами, що символізує мир, біля станції метро «Дніпро».
Засновники Києва
Зачаруватися силуетом засновникам Києва, які виблискували на сонці, але зараз закриті від російських ракет. У Наводницькому парку вони стоять вже 1982 року, і стоятимуть ще багато років, щоб Кий, Щек, Хорив та їх сестра Либідь ще довго дивилися на засноване ними місто.
Набережно-Рибальська та Гаванський міст
Відчути контраст промзони та мальовничого виду
Контраст навколишньої промзони та невимовно мальовничого виду на правий берег. Промчати вигином Набережно-Рибальської, споглядаючи, як поступово відкривається панорама Правого берега, піднятися Гаванським мостом, немов злітаючи до Андріївської церкви, що прямо перед вами височіє над Києвом.
Подільсько-Воскресенський міст
Побачити міст, який ніяк не добудують. Подільсько-Воскресенський міст почали будувати у 1993 році, через нього має пролягати нова гілка метрополітену, але поки тиша і лише будівельники смиренно виконують свої роботи.
Гаванський міст
Проїхати через Гаванський міст, який мав бути розвідним для проходження суден, але не склалося.
Андріївська церква
Зачаруватися видом на Андріївську церкву, яка вже 270 років височіє на пагорбах Києва.
Старий Поділ та Воздвиженка
Проїхати крізь плутанину старих вуличок Подолу
Почати на Кожум'яцькій площі, зробити коло по яскравій та примарній Воздвиженці, далі, після модерністського Житнього ринку, звернути до мережива старих Подільських вуличок — Хорива, Притисько-Микільської, Покровської, повз старі церкви піднятися єдиною відкритою частиною Андріївського узвозу на Боричів тік з видом на дахи Подолу і несподівано опинитися над Поштовою площею.
Кожум'яцька площа
Відвідати Кожум'яцьку площу, де відбувалися головні події п'єси Михайла Старицького «За двома зайцями», щоб відчути, як «шкварчить серце, а не папироска».
Воздвиженка
Побачити Воздвиженку — перша забудова якої почалася ще у 1150 році. Пожежа у 1811 році зруйнувала вщент дерв'яну забудову району, лише в 2000-х сформувався сучасний вигляд даного місця. Раніше тут проживали ремісники, зараз це елітний мікрорайон з чарівною архітектурою.
Житній ринок
Почути крики продавців з Житнього ринку, які продають все: від городини до текстилю. Здається, що бабусі з квітами сидять тут з 15 століття, з часу коли він був головним торгівельним центром Києва. Лише модерністська перебудова і панно «Із варяг в греки» на фасаді видають трансформації даного місця.
Церква Миколи Притиска
Побачити церкву Миколи Притиска, побудовану ще у 17 столітті.
Флорівський монастир
Зачаруватися найдавнішим жіночим монастирем Києва-Флорівським, який функціонує з 16 століття.
Від Дарницької площі до Печерська
Найкрасивіший маршрут з Лівого берега на Правий
Промчати проспектом Соборності повз високі Русанівські фонтани до мосту Патона з невимовно красивою панорамою Правого берега, Батьківщиною-матір'ю, Лаврською дзвіницею та зеленню круч і піднятися стрімкою Лаврською вулицею на Печерськ.
Русанівські фонтани
Зачаруватися каскадом Русанівських фонтанів, встановлених у 1957 році. Кольорові струмені яких сягають у понад 30 метрів у висоті.
Міст Патона
Промчаться мостом Патона — першим у світі суцільнозварним мостом завдовжки 1543 метри. Безпосередню участь у проєктуванні та будівництві моста брав академік Євген Патон.
Києво-Печерська лавра
У сяйві заходу сонця помилуватися дзвіницями Києво-Печерської лаври, яка височіє на Дніпровських схилах вже 10 століть.
Батьківщина-мати
Привітатися із залізною Батьківщино-матір'ю і помітити, що її груди різного розміру, а на щиті є оглядовий майданчик.
Наші маршрути скінчилися, але подорож Києвом може тривати вічно. Вдалих вам поїздок!
Партнер проекту
  • Онлайн-сервіс виклику авто Uklon
Завантажити застосунок
Завантажити застосунок Uklon можна буде на мобільні пристрої на базі iOS та Android.
Джерело фото: «Капітан Київ», Wikipedia.org