Капітан Київ
28 листопада
благодійна екскурсія

Байкове та Стіна Памяті

українською
2,5 години
благодійна
Про організаторів
Фонд Збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка працює з лютого 2020 року. Серед головних його цілей — захист та популяризація творчості АРВМ, відновлення Стіни Пам'яті та створення музею майстерні з роботами Ади Рибачук та Володимира Мельніченка.
Організовуючи благодійну екскурсію, «Капітан Київ» хоче підтримати діяльність фонду та показати важливість відновлення культурної спадщини Києва та його історії.


Стіна Пам'яті та крематорій
Стіна Пам'яті – наймасштабніший твір українського монументального мистецтва, що створювався в комплексі з київським крематорієм як частина Парку пам'яті. Її авторами є дует київських художників-монументалістів Ада Рибачук та Володимир Мельніченко (АРВМ). Ця просторова архітектурно-скульптурна композиція присвячена темі життя й смерті та насичена багатозначними метафорами й символами. Довжина підпірної стіни пагорба — 200 м, висота — близько 4 метрів.
Художники працювали над Стіною Пам'яті протягом тринадцяти років, але в 1981 році, коли робота була закінчена і залишилося нанести кольоровий шар, керівництво держави заборонило художникам її завершувати , бо сюжети на Стіні «суперечили комуністичним ідеалам і засадам соціалістичного реалізму».

Тоді горельєфи було закрито металевими листами. На початку 1982 почали заливати бетоном. Відтоді рельєфи заховано під кам'яними мурами.


18 травня 2018 року на фестивалі Art Week Kyiv презентували перший відновлений фрагмент «Стіни пам'яті», тоді вдалось розчистити 6 м² композиції «Берегиня».

Зараз, з ініціативи фонду АРВМ, на Байковому кладовищі тривають роботи з відновлення горельєфів Стіни. В 2021 році центральну композицію «Берегиня» повністю очистили від бетону. Але це тільки 5% від усієї площі.
Фонд працює над створенням комплексного проєкту реконструкції пам'ятки та організовує збір коштів для продовження робіт.
Екскурсія Байковим кладовищем
У неділю, 28 листопада о 12:00, відбудеться благодійна екскурсія Байковим кладовищем. Усі зібрані кошти будуть передані фонду АРВМ на підтримку проекту по відновленню Стіни Пам'яті.
Запрошуємо вас на атмосферну екскурсію найвідомішим київським некрополем — Байковим кладовищем.

Можливість прогулятися стародавнім цвинтарем Києва, побачити поховання видатних особистостей України та почути невідомі історії про них, помилуватися витонченими скульптурами та вишуканими склепами, яким майже 200 років.

На екскурсії ми почуємо також історію найбільшого меморіалу світу — Стіни Пам'яті, варварськи знищеного радянською владою.
Я люблю гуляти по кладовищах. Там, принаймні, зустрічаєш мовчазних людей, які нікому не заперечують.

Луї де Фюнес
екскурсія місцем, де панує спокій
Деталі екскурсії
Під час нашої прогулянки ми:
1
Дізнаємось, чому Байкове кладовище унікальне.
2
Побачимо цікаві пам'ятники на могилах відомих киян.
3
Дізнаємося історію створення та знищення найвеличнішого об'єкта мистецтва XX ст — Стіни Пам'яті.
4
Почуємо, заради якого поета було знищено могилу бізнесмена.
5
Поговоримо про невідомі факти з життя Лесі Українки.
6
Побачимо поховання родича Тараса Шевченка.
7
Дізнаємось, чому дружину єпископа поховали за підробними документами.
8
Побуваємо біля могили, де похований один відомий архітектор, а зображений інший.
9
Розкриємо справжню історію створення крематорію та залів прощання.
Вартість та маршрут
Благодійна

Благодійна екскурсія

Умовою участі в екскурсії є сплата благодійного внеску на підтримку відновлення Стіни Пкам'яті
2,5 години

Тривалість екскурсії 2,5 години
МОВА та ВІК

Екскурсія проводиться українською мовою.
ДЕ?

Місце зустрічі біля метро «Палац Україна».

Точна адреса буде повідомлена при підтвердженні реєстрації.
Оплата екскурсії

Вхід на екскурсію — за благодійними внесками. Ми не встановлюємо фіксованої суми. Будь-яка участь буде прийнята з вдячністю та розумінням.

Усі зібрані кошти будуть передані Фонду АРВМ на підтримку проекту по відновленню Стіни Пам'яті.

Проводить екскурсію
Валентина Прибиткова
Проводить екскурсію гідеса Валентина Прибиткова, авторка багатьох тематичних екскурсій Києвом, членкиня Всеукраїнської асоціації гідів.

Валентина вміє зачарувати гостей унікальною манерою розповіді, тому час пролітає непомітно, а її історії та неочікувані сюрпризи — запам'ятовуються надовго.
Запис на екскурсію закрито

місць немає


Благодійна екскурсія на підтримку фонду АРВМ та проекту по відновленню Стіни Пам'яті на Байковому кладовищі відбудеться 28 листопада о 12:00.
Ми можемо запросити лише 30 гостей і наразі вже є повний запис.
Прийти на іншу екскурсію
Прийдіть одну з наших екскурсій і ми зробимо благодійний внесок за вас.
Зареєструйтеся на будь-яку екскурсію з промо-кодом
ARVM

Весь прибуток з ваших квитків буде передано Фонду АРВМ на підтримку проекту по відновленню Стіни Пам'яті.
Відгуки про екскурсії
Дотримання умов карантину
Екскурсії на свіжому повітрі з обмеженою кількістю осіб та збереженням соціальної дистанції — не заборонені під час дії обмежень «червоної» зони карантину.

До 20 учасників
Гуляємо у затишній компанії
Кількість гостей на екскурсії — не більше 20 чоловік. Дотримуємося дистанції при спілкуванні. Всім буде добре чути та видно.
Гуляємо безпечно
Документи не потрібні
Прогулянки на свіжому повітрі з обмеженою кількістю осіб та збереженням соціальної дистанції — не заборонені під час дії обмежень «червоної» зони карантину..
Вимоги законодавтсва
Коли потрібен COVID-сертифікат?
Для екскурсій, що включають в себе відвідування музею, театру, кафе тощо необхідна наявність «зеленого» COVID-сертифіката чи негативного ПЛР- або експрес-тесту, або документа про одужання.
Про нас пишуть

Всі екскурсії

Ласкаво просимо на атмосферну екскурсію історичним некрополем
Made on
Tilda